Küttesüsteemide renoveerimine ja ehitus
Materjalide valik vastavalt tellija soovile: alupex, vask, roostevaba teras, pressmetall, aga ka traditsioonilised must- ja tsinktorud.
Radiaatorküte
Radiaatorküte on tänu oma suurele usaldusväärsusele, lihtsusele ja kasutusmugavusele ilmselt kõige populaarsem kütteliik. Radiaatorkütte tööpõhimõte on lihtne: teatud temperatuurini soojendatud vesi liigub torusid pidi katlamajast või soojasõlmest radiaatoritesse. Radiaator kuumeneb ja soojendab ruumi.
Sõltuvalt torude ja soojendusseadmete ühendusskeemist jaotatakse radiaatorküttesüsteemid ühe- ja kahetorulisteks. Vanemates majades on tavaliselt kasutusel ühetoruline süsteem.
Mille poolest need süsteemid teineteisest erinevad?
Ühetorulise süsteemi korral kuumeneb soojuskandja (tavaliselt vesi) katlas või soojasõlmes ning tõuseb ülepoole, tõrjudes külma vee välja. Seejärel voolab see ühest kütteelemendist teise ning jõuab tagasi katlasse, kus seda jälle soojendatakse. Selle süsteemi suurimaks puuduseks on asjaolu, et igas radiaatoris toimub soojakadu ning seepärast on ahela viimane radiaator kõige külmem.
Põrandaküte
Külmade ilmade saabudes on viimane aeg otsustada, milline soojustus oma majale valida. Viimasel ajal koguvad üha suuremat populaarsust köetava põrandaga ehk põrandaküttesüsteemid. Nende süsteemide põhiline erinevus radiaatorküttest seisneb selles, et soojusallikad on meie pilgu eest varjatud ja asuvad põrandakonstruktsiooni sees, mis on hea uudis põnevate sisekujunduslahenduste sõpradele.
Pakume praktilist ja soodsat kuumal veel põhinevat põrandaküttesüsteemi, mille käigushoidmiseks paigaldatakse betoon- või puitpõranda alla kuuma veega täidetavad polümeertorud. Tänu sellele süsteemile levib soojus ühtlaselt üle kogu põrandapinna ning õhk soojeneb nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Põrandaküte välistab liiga soojade või liiga külmade piirkondade tekke, mis on radiaatoritega kütmise korral tavalised.
“Hoia jalad soojas ja pea külmas” – see tuntud vanasõna iseloomustab põrandakütte eeliseid kõige paremini.
Lisaks sellele on õhu liikumine tänu madalale soojenemistemperatuurile (22…26 °C) piiratud ning seetõttu väheneb ka õhku tõusva tolmu kogus, mis on äärmiselt oluline maja tervisliku mikrokliima hoidmise seisukohast.
Põrandakütte eeliseks on ka asjaolu, et saate ise endale valida sobiva temperatuuri, mida süsteem seejärel automaatselt hoiab. Päeva- ja öörežiimi on võimalik seadistada eraldi.
Meil on kogemusi põrandakütte paigaldamisel nii elumajades kui ka tootmishoonetes.
Kütmine kalorifeeriga
Alternatiiviks keskküttele, kus soojuskandjaks on kuum vesi, on täiendava küttekatla ja kalorifeeril põhineva õhkküttesüsteemi paigaldamine. Süsteem võib olla nii lokaalne (üksikutele ruumidele) kui ka tsentraalne (tervele objektile).
Soojussõlmed
Soojasõlm ehk individuaalne soojuspunkt on seadmete ja ühendusdetailide komplekt, mis tagab kütte- ja kuumaveesüsteemide ühendamise soojusmagistraaliga.
Tänapäevase soojasõlme paigaldamine on hea ja kiirestitasuv investeering, sest võimaldab kokku hoida energiat, aega ja raha. Eriti aktuaalne on see meie maal, kus kütteperiood kestab ligi kaheksa kuud, soojusenergia hind aga tõuseb aasta-aastalt.
Millised elemendid soojasõlme koostisse kuuluvad?
Paigaldame ja rekonstrueerime soojasõlmi ja nendega seotud seadmeid.